BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Vilniuje vyko migracijos procesų skaitmeninimui aptarti skirtas seminaras ir praktiniai mokymai

Data

2022 11 25

Įvertinimas
0
seminaras-foto.jpg

Penktadienį Vilniuje baigėsi dvi dienas trukęs migracijos procesų skaitmeninimui aptarti skirtas seminaras, kurio metu Migracijos departamento darbuotojams taip pat buvo surengti praktiniai mokymai.

Pagrindinė šio renginio tema – leidimų laikinai gyventi išdavimas klientams užsienio valstybėse. Šią naują paslaugą Migracijos departamentas ruošiasi pradėti teikti nuo ateinančių metų sausio 1-osios.

Seminaras ir mokymai organizuoti glaudžiai bendradarbiaujant su Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biuru, kuris yra Europos migracijos tinklo (EMT) Nacionalinis informacijos centras.

Ketvirtadienį, pirmąją renginio dieną, dalyvius pasveikino TMO Vilniaus biuro vadovas Eitvydas Bingelis bei Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Seminare aptarti migracijos paslaugų nuotoliu teikimo ypatumai, pristatyta Europos Sąjungos šalių praktika. Apie tai kalbėję TMO Vilniaus biuro atstovai pastebėjo, kad Lietuva priskirtina grupei valstybių, kurios padariusios didžiausią pažangą skaitmenizuojant migracijos paslaugas.

Sakartvelo atstovai renginio dalyvius supažindino su savo šalyje taikoma leidimų gyventi ir asmens dokumentų išdavimo per nuotolį procedūra, o JAV ambasados Lietuvoje atstovas pasidalino savo patirtimi aptarnaujant užsieniečius.

Darbo su išorės paslaugų teikėjais ypatumus pristatė Užsienio reikalų ministerijos bei mūsų šalies ambasados Turkijoje atstovai.

Lietuvos diplomatai išorės paslaugų teikėjų paslaugomis naudojasi priimdami užsieniečių prašymus išduoti vizą. Išorės paslaugų teikėjui pavesta informuoti asmenis užsienyje apie privalomus pateikti dokumentus, rinkti duomenis, įskaitant ir biometrinius, priimti užsieniečių prašymus ir perduoti juos nagrinėti Lietuvos vizų tarnyboms, vykdyti kitas užduotis.

Tokiu pačiu principu paslaugas išduodant leidimus laikinai gyventi Lietuvoje nuo 2023-ųjų ims teikti ir Migracijos departamentas.

Antrą renginio dieną, penktadienį, Migracijos departamento darbuotojams surengti praktiniai mokymai apie nuotolinio bendravimo su klientais ypatumus.

Seminaro dalyviams taip pat pristatyta geroji Migracijos departamento skambučių centro klientų aptarnavimo praktika, o renginio pabaigoje surengta teminė diskusija.