BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Užbaigę studijas užsieniečiai galės ne tik ieškoti darbo, bet ir pradėti dirbti

Data

2021 02 24

Įvertinimas
0
pexels-fauxels-3184636.jpg

Migracijos departamentas informuoja, kad 2021 m. kovo 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimams, užsienietis, turintis leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip užbaigusiam studijas Lietuvoje, galės ne tik ieškoti darbo, bet ir pradėti dirbti arba pradėti veiklą kaip savarankiškai dirbantis asmuo. Šiuo atveju užsienietis atleidžiamas nuo pareigos gauti Užimtumo tarnybos sprendimą, kad jo darbas atitinka Lietuvos darbo rinkos poreikius. Be to, prašymui išduoti leidimą laikinai gyventi pateikti užsienietis turės daugiau laiko – jis tai padaryti galės jau ne per 3 mėnesius, o per 1 metus nuo aukštojo mokslo kvalifikacijos įgijimo dienos.

Nuo kovo 1 d. dirbti, netaikant 20 valandų per savaitę darbo laiko apribojimo, galės ne tik užsieniečiai, studijuojantys doktorantūroje, bet ir užsieniečiai, studijuojantys magistratūroje, taip pat studijas užbaigę užsieniečiai, gavę leidimą laikinai gyventi darbo paieškoms.