BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Startuoliuose dirbantiems užsieniečiams pailginti leidimų gyventi galiojimo terminai

Data

2022 08 05

Įvertinimas
0
51-Startup-Lithuania-2021-scaled.jpg

Rugpjūčio 1 d. įsigaliojo įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatos, kurios ypač svarbios startuoliams.

Startuolių kūrėjų pritraukimo modelis, vadinamoji Startup Visa Lithuania programa, sukurta dar 2017 m. Nuo šios programos pradžios 2017 m. iki 2022 m. balandžio 1 d. į Lietuvą persikėlė iš viso 92 startuoliai.

Su teisės aktu galima susipažinti čia >>>.

Pristatome esminius pakeitimus, kurie pradėti taikyti nuo š. m. rugpjūčio 1 d.:

Užsienietis, ketinantis Lietuvoje steigti startuolį ir vystyti jo veiklą, prieš kreipdamasis dėl leidimo laikinai gyventi turi gauti Inovacijų agentūros patvirtinimą, kad užsienietis įrodė, kad plėtoja startuolio veiklą, turi tam reikiamą kvalifikaciją, finansavimą bei verslo planą, ir jo buvimas Lietuvos Respublikoje būtinas startuolio veiklai;

Leidimą laikinai gyventi gali gauti ne daugiau kaip 4 startuolio dalyviai;

Pailgintas leidimų gyventi galiojimo terminas: leidimas išduodamas 2 metams, galimas pratęsimas 3 metams.

2021 metais Migracijos departamentas išdavė 94 leidimus laikinai gyventi užsieniečiams startuolių dalyviams. Šie užsieniečiai dažniausiai kuria programėles paslaugų teikimui elektroninėje erdvėje. Kiti kuria programas, padedančias mokytis užsienio kalbų, valdyti darbuotojų veiksmus didelėse įmonėse, nuomoti įvairius daiktus, stebėti įvairius procesus elektroninėje erdvėje.