BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Skaitmeniniams Ukrainos karo pabėgėlių leidimams patikrinti pakaks nuskenuoti QR kodą

Data

2023 01 19

Įvertinimas
0
0119-sLLG-pavyzdys.jpg

Kai kurie Lietuvoje esantys Ukrainos karo pabėgėliai jau šios savaitės pabaigoje savo paskyrose migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS ras jiems išduotus skaitmeninius leidimus laikinai gyventi Lietuvoje. Jų autentiškumui patikrinti pakaks nuskenuoti specialų kodą.

Pirmiausia tokiais dokumentais bus aprūpinti praėjusių metų pabaigoje arba šių metų pradžioje į Lietuvą atvykę ir teisingai prašymus išduoti leidimus gyventi užpildę bei pateikę ukrainiečiai.

Skaitmeninio leidimo laikinai gyventi blanke yra dokumento savininko nuotrauka, svarbiausi anketiniai duomenys, speciali pastaba, nurodanti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ straipsnį, kurio pagrindu užsieniečiui suteikta laikinoji apsauga ir išduotas šis dokumentas.

Kairėje blanko pusėje, po asmens nuotrauka, yra QR kodas, leisiantis patikrinti leidimo tikrumą ir galiojimą.

Tokio dokumento tikrinimą galima atlikti svetainėje www.migracija.lt/e-leidimas naudojantis bet kokiu išmaniuoju įrenginiu, turinčiu vaizdo kamerą bei mobilaus interneto ryšį.

Migracijos departamentas taip pat parengė vaizdinę tokio dokumento tikrinimo instrukciją, kurią galite rasti čia:  https://www.youtube.com/watch?v=WaZajiTXX0o

Skaitmeninius leidimus laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu karo Ukrainoje pabėgėliai gali atsispausdinti arba išsisaugoti savo išmaniuosiuose įrenginiuose PDF formatu. Tikrinimo procesas abiem atvejais išlieka toks pat: autentiškumui nustatyti skenuojamas QR kodas, o informacija iškart atvaizduojama įrenginio ekrane.

Migracijos departamento duomenimis, šiuo metu prašymus išduoti naujus arba pakeisti besibaigiančius galioti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje iš viso jau yra pateikę daugiau kaip 25 tūkst. karo Ukrainoje pabėgėlių.

Tie karo pabėgėliai, kurie jau yra registruoti Migracijos departamente ir Lietuvoje apsistojo nuo 2022-ųjų pirmojo pusmečio, vis dar turi leidimus laikinai gyventi, išduotus kaip plastikines korteles. Šie dokumentai galioja iki 2023-ųjų kovo 4 dienos.

Jų turėtojai, pateikę prašymus pratęsti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu, taip pat gaus skaitmeninius dokumentus.