BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Paslaugų sektoriaus kvota beveik išnaudota

Data

2021 05 05

Įvertinimas
0
vairuotojai.jpg

Migracijos departamentas informuoja, kad kvota, nustatyta užsieniečiams, kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, netrukus bus išnaudota. Išnaudojus kvotą, darbdaviai, norintys pasikviesti darbuotojų (vairuotojų) iš trečiųjų šalių, privalės kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl Lietuvos darbo rinkos poreikių įvertinimo.

Darbdaviai, kurie planuoja pateikti tarpininkavimo raštus dėl leidimų laikinai gyventi ar nacionalinių vizų išdavimo trečiųjų šalių piliečiams, jau dabar turėtų ruoštis kreiptis ir į Užimtumo tarnybą dėl sprendimo dėl užsieniečio atitikties darbo rinkos poreikiams arba leidimo dirbti išdavimo. Migracijos departamentas, nagrinėdamas prašymą išduoti užsieniečiui nacionalinę vizą ar leidimą laikinai gyventi, nustatęs, kad tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams skirta kvota jau išnaudota, stabdys prašymo nagrinėjimą ir informuos darbdavius apie pareigą kreiptis į Užimtumo tarnybą. Per 1 mėnesį nesulaukęs Užimtumo tarnybos informacijos, kad užsienietis atitinka darbo rinkos poreikius, Migracijos departamentas priims sprendimą atsisakyti išduoti užsieniečiui nacionalinę vizą arba leidimą laikinai gyventi.

Plačiau apie užsieniečių imigracijos darbo tikslais reikalavimus žiūrėkite čia.

Plačiau apie kvotos skaičiavimą skaitykite čia.