BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Naująja dokumentų pristatymo per kurjerį paslauga dažniausiai naudojosi vilniečiai ir kauniečiai

Data

2022 11 11

Įvertinimas
0
pasai.jpg

Nuo rugsėjo 5-osios, kuomet gyventojams atsirado galimybė asmens tapatybės dokumentus pristatyti per kurjerį, šia paslauga pasinaudota 237 kartus. Dažniausiai tai darė Vilniaus ir Kauno gyventojai, rodo Migracijos departamento turima statistika.

Per pirmuosius du mėnesius kurjeriai klientų nurodytais adresais pristatė 140 pasų. Dar 97 asmenys tokiu būdu pasinaudojo galimybe gauti jiems pagamintas asmens tapatybės korteles.

Daugiau kaip 40 proc. visų pageidavusiųjų dokumentus gauti per kurjerį šia paslauga pasinaudojo dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: 74 kartus dokumentai buvo pristatyti Vilniaus gyventojams, 28 – Kauno.

Šiaulių miesto gyventojai kurjerio paslaugomis pasinaudojo 11 kartų, Panevėžio – 7. Netikėta, jog dokumentus į namus per kurjerį pageidavo gauti tik 3 klaipėdiečiai.

„Tai, kad šia paslauga dažniausiai naudojosi Vilniaus ir Kauno gyventojai, yra dėsninga. Didmiesčiuose kasdieninio gyvenimo ritmas kur kas intensyvesnis, atstumai ilgesni, užimtumas didesnis, tad žmonės tiesiog taupo savo laiką“, – pastebi Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Neskaitant penkių didžiųjų miestų, nuo rudens pradžios teikiama dokumentų pristatymo per kurjerį paslauga iš viso pasinaudojo dar 31 Lietuvos miesto gyventojai. Iš jų išsiskyrė kaišiadoriečiai, dokumentus į namus užsisakinėję net aktyviau nei Klaipėdos, Šiaulių ar Panevėžio gyventojai, iš viso – 13 kartų.

Migracijos departamentas primena, kad nuo rugsėjo 5-osios teikiama asmens dokumentų pristatymo per kurjerį paslauga yra mokama. Jos kaina – 9,99 Eur, o mokestis taikomas atskirai kiekvienam užsakomam dokumentui.

Paslauga teikiama tik kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo (keitimo) bendra tvarka.

Svarbu žinoti, kad kurjerio paslauga neteikiama šiais atvejais:

  • kai Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantis dokumentas išduodamas pirmą kartą;
  • kai pilietis pageidauja asmens dokumentą gauti skubos tvarka, t. y. tą pačią dieną, per 1 darbo dieną ar 5 darbo dienas;
  • prašymo išduoti asmens tapatybės kortelę teikimo metu pilietis išreiškė pageidavimą, kad joje būtų įrašytas asmens elektroninės atpažinties sertifikatas ir kvalifikuotas elektroninio parašo sertifikatas;
  • asmuo neturi galiojančio paso ar asmens tapatybės kortelės – t. y., tai atvejais, kai dokumentas buvo pamestas, pavogtas, kitaip prarastas arba jo galiojimas baigėsi seniau nei prieš mėnesį.