BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Migracijos departamente Taivano skaitmeninių reikalų ministrei suteiktas Lietuvos e.rezidento statusas

Data

2023 01 12

Įvertinimas
0
0112-tang1.jpg

Lietuvoje su oficialiu vizitu viešinti Taivano skaitmeninių reikalų ministrė Audrey Tang tapo pirmąją ministre, kuriai suteiktas mūsų šalies e. rezidento statusas.

Ketvirtadienį diplomatė ir ją lydinti delegacija kartu su Ekonomikos bei inovacijų ministre Aušrine Armonaite ir Migracijos departamento direktore Evelina Gudzinskaite apsilankė Migracijos departamento Vilnius skyriuje. Čia nustatyta tvarka buvo paimti A. Tang biometriniai duomenys bei atlikti kiti formalumai, o aukšto lygio viešniai čia pat įteikta Lietuvos e.rezidento kortelė.

Šis dokumentas suteiks galimybę ministrei, kaip ir kitiems jį turintiems užsieniečiams, naudotis Lietuvos administracinėmis, viešosiomis ar komercinėmis elektroniniu (nuotoliniu) būdu teikiamomis paslaugomis.

„Džiaugiuosi gavusi pirmąją savo e.rezidento kortelę. Tai taip pat yra ir signalas, sektinas pavyzdys, mano šalies piliečiams, kurie dabar žinos, jog turi galimybę prisijungti prie Lietuvos paslaugų rinkos ir ja naudotis. Lietuvoje, kaip ir Taivane, elektroninės paslaugos yra tarsi geriamasis vanduo – kad ir kur bebūtum, turi galimybę tuo naudotis“, – vizito Migracijos departamente metu pabrėžė A. Tang.

„Mums didelė garbė, kad ministrė pati asmeniškai atvyko pasinaudoti Migracijos departamento paslaugomis. Viliamės, kad šis pavyzdys paskatins ir kitų užsienio šalių piliečius naudotis mūsų paslaugomis, kurių ratas nuolat plečiamas“, – pažymėjo E. Gudzinskaitė.

Elektroninio rezidento pažymėjimus Lietuva pradėjo išdavinėti 2021-ųjų vasarą.

Šia paslauga, kuri teikiama ne tik mūsų šalyje, bet ir 22 užsienio valstybėse, jau pasinaudojo 314 užsieniečių.