BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Migracijos departamentas skelbia naujausius duomenis apie pagrindinius migracijos rodiklius Lietuvoje už 2022 m. I pusmetį

Data

2022 07 18

Įvertinimas
0
maxresdefault.jpg

Š. m. liepos 1 d. Lietuvoje gyveno 145 118 užsieniečiai. Jų dalis bendrame Lietuvos gyventojų skaičiuje per metus toliau didėja ir sudaro 5,13 proc. Palyginus su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu užsieniečių skaičius išaugo beveik 60 proc. Šis reikšmingas pokytis yra dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje karo pabėgėlių, kuriuos priima Lietuva. Šį pusmetį pirmą kartą Europos Sąjungos istorijoje pritaikytas laikinos apsaugos mechanizmas – 50 167 Ukrainos gyventojams suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje.

Per pirmą pusmetį užsieniečiams iš viso išduoti 62 194 leidimai laikinai gyventi (LLG) Lietuvoje ir tai yra beveik 430 proc. daugiau nei praeitų metų tą patį laikotarpį per kurį buvo išduoti 14 482 LLG. Šie drastiški pokyčiai taip pat susiję su karo pabėgėliais iš Ukrainos.

Imigracija į Lietuvą toliau auga: atmetus laikinus leidimus gyventi, išduotus karo pabėgėliams iš Ukrainos, gavusiems laikiną apsaugą (apie 38 tūkst.), leidimų gyventi išduota 14 proc. daugiau nei per praėjusį pusmetį ir 40 proc. daugiau nei per analogišką pernai metų laikotarpį.

Nuo 2021 m.  pradėtas e. rezidento kortelių išdavimas užsieniečiams, norintiems naudotis Lietuvoje teikiamomis administracinėmis, viešosiomis ar komercinėmis el. būdu teikiamomis paslaugomis. Šį pusmetį jau išduotos 104 e. rezidento kortelės, kai per praeitus metus iš viso buvo išduotos 116 e. kortelių.

2022 m. pirmojo pusmečio migracijos rodiklius Lietuvoje rasite čia: 2022 m. pirmojo pusmečio migracijos rodikliai Lietuvoje.