BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Migracijos departamentas informuoja darbdavius: paslaugų srities darbuotojų kvota netrukus bus išnaudota

Data

2022 08 22

Įvertinimas
0
pexels-marcin-jozwiak-2800121.jpg

Migracijos departamentas informuoja, kad kvota, nustatyta užsieniečiams, kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, kompiuterininkais, troleibusų vairuotojais ar tarptautinio keleivių vežimo transporto priemonės vairuotojas, netrukus bus išnaudota. Darbdaviai, norintys pasikviesti šių sričių darbuotojų iš trečiųjų šalių, privalo kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl Lietuvos darbo rinkos poreikių įvertinimo.

Darbdaviai, kurie planuoja pateikti tarpininkavimo raštus dėl leidimų laikinai gyventi ar nacionalinių vizų išdavimo trečiųjų šalių piliečiams, turi kreiptis ir į Užimtumo tarnybą dėl sprendimo dėl užsieniečio atitikties darbo rinkos poreikiams arba leidimo dirbti išdavimo. Migracijos departamentas, nagrinėdamas prašymą išduoti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi, nustatęs, kad paslaugų srities kvota jau išnaudota, stabdys prašymo nagrinėjimą ir informuos darbdavius apie pareigą kreiptis į Užimtumo tarnybą. Per 1 mėnesį nesulaukęs Užimtumo tarnybos informacijos, kad užsienietis atitinka darbo rinkos poreikius, Migracijos departamentas priims sprendimą atsisakyti išduoti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi.

Atkreipiame dėmesį, išimtis taikoma karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Plačiau apie užsieniečių imigracijos darbo tikslais reikalavimus žiūrėkite čia.

Plačiau apie kvotos skaičiavimą skaitykite čia.