BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Estijos kolegoms pristatyta Migracijos departamento patirtis teikiant elektronines migracijos paslaugas bei išduodant asmens dokumentus

Data

2022 11 24

Įvertinimas
0
estija.jpg

Migracijos departamente viešėjusi Estijos policijos bei sienos apsaugos tarnybos atstovų delegacija domėjosi asmens dokumentų išdavimo procesais Lietuvoje, elektroninio rezidento statuso suteikimo ypatumais ir kitomis užsieniečiams teikiamomis elektroninėmis paslaugomis.

Svečiams pristatytas klientams skirtas išorinis migracijos informacinės sistemos MIGRIS portalas, o taip pat vidinė šios sistemos dalis, kuria naudojasi Migracijos departamento bei kitų atsakingų Lietuvos institucijų darbuotojai.

Migracijos departamento patirtis kuriant MIGRIS ir elektronines paslaugas yra ypač vertinga kolegoms, kurie analogišką sistemą savo šalyje dar tik pradeda diegti. Šiuo metu Estijoje elektroninės migracijos paslaugos, išskyrus elektroninio rezidento kortelę, teikiamos tik tos šalies piliečiams.

Estijos delegacijos atstovai pasidalino informacija apie savo šalyje veikiančią elektroninio rezidento programą, kuria nuo 2014-ųjų pasinaudojo daugiau kaip 90 tūkst. užsieniečių. Šios programos dalyviai gavo elektroninio rezidento korteles, suteikiančias galimybę naudotis e-parašu ir e-paslaugomis ne tik Estijoje, bet ir kitose valstybėse.

Svečiai taip pat pristatė elektroninio Estijos rezidento statuso suteikimo tvarką, kontrolės mechanizmus bei su šiuo procesu susijusias rizikas ir jų prevencijos priemones.

Lietuva elektroninio rezidento korteles išduoda nuo 2021-ųjų, o šia paslauga yra pasinaudoję daugiau kaip 300 asmenų iš įvairių užsienio šalių.

Susitikimo metu kolegos iš Estijos supažindinti su naująja Migracijos departamento administracine struktūra, svarbiausiais pokyčiais nuo 2023 metų, paslaugų teikimo užsienyje ypatumais ir plėtros planais. Tam tikras funkcijas, kurias Lietuvoje pavesta vykdyti Migracijos departamentui, Estijoje atlieka šios šalies policijos bei sienos apsaugos tarnybos sudėtyje esantis specializuotas padalinys.

Abiejų šalių atstovai taip pat aptarė iššūkius migracijos srityje, su kuriais Lietuva bei Estija susidūrė nuo karo Ukrainoje pradžios.

Pavyzdžiui, Lietuvoje 2022-aisiais išduota gerokai daugiau asmens dokumentų nei pernai. Šiemet Lietuvos piliečiai atsiėmė daugiau kaip 390 tūkst. pasų ir daugiau kaip 250 tūkst. asmens tapatybės kortelių. Praėjusiais metais – daugiau kaip 267 tūkst. pasų ir 243 tūkst. tapatybės kortelių.

Neabejojama, kad tokį šuolį nulėmė vasario pabaigoje prasidėjusi Rusijos agresija Ukrainoje, kuri paskatino Lietuvos piliečius iš anksto pasirūpinti galiojančiais tiek savo, tiek ir nepilnamečių vaikų asmens dokumentais.

Ketvirtadienį Estijos delegacija lankėsi Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinyje Vilniuje, kur praktiškai susipažino su dokumentų išdavimo tvarka, turėjo galimybę gyvai stebėti klientų aptarnavimo procesą.