BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Armėnijos delegacija domėjosi Migracijos departamento patirtimi bei gerąja praktika išduodant asmens dokumentus

Data

2022 11 15

Įvertinimas
0
armenijos-delegacija.jpg

Pirmadienį Migracijos departamente viešėjusi įvairių Armėnijos valdžios institucijų delegacija susipažino su gerąja Lietuvos praktika išduodant asmens tapatybės ir kitus dokumentus. Pasak svečių, Migracijos departamento sukaupta patirtis bei patarimai padės tinkamai pasirengti Armėnijoje planuojamai asmens dokumentų išdavimo reformai.

Delegacijai, kurią sudarė Armėnijos užsienio reikalų ministerijos, šios šalies policijos, centrinio banko ir e-valdžios infrastruktūros įgyvendinimo agentūros atstovai, pristatyta Migracijos departamento struktūra, funkcijos, svarbiausi veiklos rodikliai bei informacinės migracijos sistemos MIGRIS plėtros planai.

Svečius domino Migracijos departamento padalinių darbo organizavimas, Lietuvos bei užsienio šalies piliečiams teikiamų paslaugų spektras ir įkainiai, klientų srautai, jų aptarnavimo ypatumai, dokumentų išdavimo bei keitimo sąlygos, informacijos apsikeitimo su kitomis šalies institucijomis mechanizmas ir pan.

Kaip teigė Armėnijos delegacijos atstovai, jų šalis šiuo metu rengiasi didelei reformai, susijusiai su asmens dokumentų išdavimu, tad šias funkcijas atliekančių Lietuvos valstybės institucijų patirtis bus labai vertinga.

Be to, pasak svečių, abi valstybės – ir Lietuva, ir Armėnija – yra panašios pagal gyventojų skaičių, tačiau akivaizdu, jog ne visos migracijos institucijų teikiamos paslaugos sutampa. Tam įtakos turi ir skirtingas teisinis reguliavimas, migracijos padalinių išsidėstymas, funkcijų bei atsakomybių paskirstymas ir net gyventojų tankis miestuose.

Armėnijos delegacija pirmadienį taip pat viešėjo Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinyje Vilniuje, kur praktiškai susipažino su dokumentų išdavimo tvarka, turėjo galimybę gyvai stebėti klientų aptarnavimo procesą.