BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


2022 m. didėja reikalavimas užsieniečio deklaruotinoms pragyvenimo lėšoms

Data

2022 01 04

Įvertinimas
0
money.jpg

Informuojame, kad nuo 2022 m. sausio 1 d. užsieniečių deklaruotinas pragyvenimo lėšų dydis didėja, patvirtinus didesnį minimaliosios mėnesinės algos dydį ( 730 Eur neatskaičius mokesčių, o minimalusis valandinis atlygis – 4,47 Eur).

Pragyvenimo Lietuvos Respublikoje lėšų dydis, kuris gali būti laikomas pakankamu pragyventi vieną kalendorinį mėnesį Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, prašančiam išduoti nacionalinę vizą ar leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, yra:

  • užsieniečiui, ketinančiam studijuoti, mokytis, dalyvauti profesiniuose mokymuose stažuotis, kelti kvalifikaciją – 365 Eur (0,5 MMA);
  • užsieniečiui, neturinčiam 18 metų – 365 Eur (0,5 MMA);
  • kitiems užsieniečiams – 730 Eur (1 MMA).

Pažymėtina, kad užsienietis, prašantis išduoti nacionalinę vizą taip pat turi pateikti ir dokumentą, patvirtinantį, kad turi pakankamai lėšų grįžti į kilmės valstybę ar užsienio valstybę, į kurią jis turi teisę vykti. Pakankamas grįžimo lėšų dydis yra 1 MMA. 

Naujieji dydžiai užsieniečio deklaruotinoms pragyvenimo lėšoms taikomi užsieniečiams, kurie prašymus dėl leidimo gyventi ar vizos teikia 2022 m. Prašymai, pateikti 2021 m. bus baigti nagrinėti taikant 2021 m. galiojusį deklaruotinų pragyvenimo lėšų dydį (MMA – 642 Eur, MVA – 3,93 Eur).