>

1. Karo pabėgėliams iš Ukrainos teikiamos šios sveikatos priežiūros / gydymo paslaugos:

  • nepilnamečių profilaktinis patikrinimas ir skiepijimas;
  • asmenims, neapdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, teikiama skubioji medicinos pagalba, nėštumo priežiūra, pagalba prasidėjus gimdymui bei kitos būtinos asmens sveikatos priežiūros paslaugos;
  • medicininės reabilitacijos paslaugos pabėgėliams, patyrusiems sužeidimų karinių veiksmų Ukrainoje metu;
  • savalaikis užsieniečių pavėžėjimas į gydymo, fizinės medicinos ir reabilitacijos įstaigas.

Šias paslaugas apmoka Valstybinė ligonių kasa prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. Informacija apie sveikatos priežiūros paslaugas [lankstinukas].

2. Lietuva taip pat sudarė galimybę iš karo niokojamos šalies pasitraukusiems ir Lietuvoje apsistojusiems pabėgėliams pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos.

Registracijai vakcinacijai nuo COVID-19 ligos: trumpuoju numeriu 1808 (skambinant iš nelietuviško numerio +370 66 01 1808).

Karštosios linijos operatoriai šiuo metu gali bendrauti anglų ir rusų kalbomis, taip pat ieškoma galimybių pasitelkti ukrainietiškai kalbančių operatorių.

Lietuvoje pirminei vakcinacijai nuo COVID-19 ligos galima rinktis iš keturių vakcinų: „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ ir „Nuvaxovid“. Stiprinamajai vakcinos dozei galima rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakciną, o asmenys, pasiskiepiję „Janssen“ vakcina, taip pat gali gauti stiprinamąją antrą tos pačios vakcinos dozę.

Daugiau informacijos apie vakcinas ir vakcinacijos procesą lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis galima rasti čia: https://koronastop.lrv.lt/ .

3. Odontologų ir burnos priežiūros specialistų bendruomenė taip pat palaiko Ukrainą kovoje su agresore Rusija, todėl padės nuo karo nukentėjusiems ir į Lietuvą atvykusiems Ukrainos gyventojams nemokama būtinąja odontologine pagalba.

Tokią pagalbą tiek vaikams, tiek suaugusiems karo pabėgėliams teiks odontologinės įstaigos įvairiuose Lietuvos miestuose. Paslaugas teikiančių įstaigų sąrašą rasite čia.

4. Klubas „Diabeto IQ“ 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms nemokamai visoje Lietuvoje teikia ligos valdymo priemones (insuliną, adatėles, diagnostines juosteles gliukozės kiekiui matuoti ir kt.). Daugiau informacijas rasite čia.

Atnaujinimo data: 2023-10-09