BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Migracijos paslaugos

INFORMACIJA KARO PABĖGĖLIAMS IŠ UKRAINOS

Informacija Ukrainos piliečiams teikiama karštąja telefono linija +370 5 271 7112 (I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15).

 

Nuo 2023 m. sausio 1 d. Ukrainos karo pabėgėliams išduodami (keičiami) skaitmeniniai leidimai laikinai gyventi Lietuvoje.

Svetainėje www.migracija.lt susikūrus paskyrą su pasirinktu elektroninio pašto adresu, prašome užpildyti prašymą ir pateikti reikiamą informaciją apie save. Ją patikrinę ir palyginę su turimais duomenimis Migracijos departamento darbuotojai išduos skaitmeninį leidimą laikinai gyventi, galiosiantį nuo 2023 m. kovo 5 d. iki 2024 m. kovo 4 d. Gautą dokumentą rasite savo MIGRIS paskyrose ir galėsite jį išsisaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose arba atsispausdinti. Vaizdinę instrukciją instrukciją  rasite čia: www.youtube.com.

Naujai į Lietuvą atvykę ir Migracijos departamente dar neregistruoti karo pabėgėliai dėl skaitmeninio leidimo laikinai gyventi Lietuvoje turi kreiptis per MIGRIS informacinę sistemą, tačiau vieną kartą teks apsilankyti jų pasirinktame Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje.

Skyriai, kuriuose priimami ukrainiečių prašymai dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu išdavimo:

 • Vilniuje, Vytenio g. 18;
 • Kaune, A. Juozapavičiaus pr. 57;
 • Klaipėdoje, Kauno g.;
 • Šiauliuose, Aušros al. 19;
 • Panevėžyje, Beržų g. 46;
 • Alytuje, Jotvingių g. 8;
 • Marijampolėje, Kęstučio g. 1;
 • Tauragėje, Stoties g. 15;
 • Telšiuose, Žemaitės g. 34;
 • Utenoje, Maironio g. 4;
 • Visagine, Veteranų g. 13;
 • Šalčininkuose, Architekto g. 4;
 • Elektrėnuose, Draugystės g. 32. 

Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai registruojami tik Migracijos departamento teritorinių padalinių darbo laiku (I-IV 7.30-16.30 val., V 7.30–15.15 val.).

Būtina registruotis, kad galėtume Jumis pasirūpinti ir sudaryti sąlygas teisėtai likti Lietuvoje.

Po registracijos Jūs galėsite:

 • gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (1 metams);
 • nacionalinę vizą (1 metams).

Pabėgėliai, kurie turėjo leidimą laikinai gyventi Lietuvoje laikinosios apsaugos pagrindu ir jo nepasikeitė iki kovo 4 d., turi pateikti naują prašymą ir vieną kartą apsilankyti pasirinktame Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje, kuris aptarnauja užsieniečius.

Migracijos departamentas: tel. Nr. +370 5 271 7112,  el. p. [email protected], informacija www.migracija.lrv.lt

Lietuvos Raudonasis Kryžius (humanitarinė pagalba, informacija, šeimos ryšių atkūrimas): Juozapavičiaus g. 10A, Vilnius, tel. +370 5 2127322, el. p. [email protected], www.redcross.lt 

Vilniaus Arkivyskupijos Caritas (humanitarinė pagalba): Kalvarijų g. 39, Vilnius, tel.  +370 673 24 225, el. p. [email protected] 

Maltos ordino pagalbos tarnyba (humanitarinė pagalba): Gedimino pr. 56B, Vilnius, Tel. +370 5 249 73 04, www.maltieciai.lt; facebook.com/maltieciai

Maisto bankas (parama maistu): Vytenio g. 54, Vilnius, tel. +370 686 44244, el. p. [email protected], facebook.com/maistobankas

Gelbėkite vaikus (pagalba vaikams ir nėščiosioms): Vilniaus g. 39, Vilnius, tel. +370 5 261 0815, el. p. [email protected]

Apgyvendinimas priimančiose šeimose: tel. 1827, www.stipruskartu.lt

Ukrainos ambasada Lietuvoje: Teatro g. 4, Vilnius, tel. 8 5 212 1536, el. p. [email protected], http://www.lithuania.mfa.gov.ua

Ukrainos piliečių, pasitraukusių iš Ukrainos dėl karo įvykių ir į Lietuvą atvykusių be kelionės dokumentų (paso, skirto išvykoms už Ukrainos ribų) asmenvardžiai (vardas, pavardė) leidimo laikinai gyventi kortelėje įrašomi pagal svetainėje http://ukrlit.org skelbiamas transliteracijos iš ukrainietiškų į lotyniškus rašmenis taisykles. Jeigu manote, kad Jums išduotoje leidimo laikinai gyventi kortelėje netiksliai įrašyti Jūsų asmenvardžiai (vardas, pavardė), vadovaukitės šioje instrukcijoje pateikta informacija. 

 

 

Ukrainos piliečiams, turintiems biometrinius pasus, taikomas bevizis režimas (90 d. per 180 d.).

Kreipkitės į pasirinktą Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyrių dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje gavimo.
Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui iš karto gali pradėti naudotis 90 d. beviziu režimu. 

Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančių užsienio pasų, nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau iš tokių užsieniečių bus priimami prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-04