BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasą ir vėl bus galima gauti per 5 darbo dienas

Data

2023 04 06

Įvertinimas
2
pasas001.jpg

Migracijos departamentas atnaujina Lietuvos piliečio paso išdavimo per 5 darbo dienas paslaugos teikimą. Ja bus galima pradėti naudotis nuo balandžio 11 dienos.

Ši paslauga ilgą laiką nebuvo teikiama todėl, kad dėl pasaulinių tiekimo grandinių sutrikimo nebuvo įmanoma užtikrinti pakankamo ir tolygaus pasų blankų pristatymo ir garantuoti, kad paslauga – paso išrašymas – bus suteikta laiku, per 5 darbo dienas.

Šiuo metu pasų blankų tiekimas vyksta sklandžiai, tad Migracijos departamentas, bendradarbiaudamas su Asmens dokumentų išrašymo centru (ADIC), atnaujina paso užsakymo, pagaminimo ir išdavimo per 5 darbo dienas paslaugą. Valstybės rinkliava už ją išlieka nepakitusi – 57 eurai.

ADIC duomenimis, ateinančią savaitę planuojama turėti sukauptus 145 tūkst. pasų gamybai reikalingų blankų. Dar 118 tūkst. tokių blankų bus pristatyta gegužės viduryje.

Klientas, užsakydamas pasą per 5 darbo dienas, prašymą galės pateikti viename Migracijos departamento skyriuje, o pagamintą dokumentą atsiimti – kitame. Tiesa, tokiu atveju nebus įmanoma pasinaudoti paso pristatymo per kurjerį paslauga, kuri galima, kuomet dokumentas užsakomas įprasta tvarka.

Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams iš viso buvo išduoti 435 129 pasai – tai yra daugiausiai nuo nepriklausomybės atkūrimo.