copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pakeista Europos Sąjungos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiams išduodamų dokumentų forma

Data

2019 03 13

Įvertinimas
0
MD.png

Š. m.  kovo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2019 m. vasario 22 d. įsakymas Nr. 1V-194[VJ2]  „Dėl Teisės laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Nuo kovo 1 d. Europos Sąjungos, taip pat Europos laisvosios prekybos asociacijos (t. y. Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos ir Šveicarijos) valstybių narių piliečiams (toliau – ES piliečiai) jų teisei laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti išduodami naujo pavyzdžio kortelės formos dokumentai – teisės gyventi Lietuvos Respublikoje pažymėjimai. Pažymėjimuose, kaip ir asmens tapatybės kortelėse, dabar išduodamose Lietuvos Respublikos piliečiams, elektroniniu būdu fiksuojami ES piliečio biometriniai duomenys tapatybei patvirtinti – veido atvaizdas ir dviejų pirštų atspaudai.

Šie pažymėjimai pakeičia popierines A4 formato pažymas Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti. Saugesni naujos formos pažymėjimai padės išspręsti daugelį problemų, su kuriomis iki šiol susidurdavo ES piliečiai tiek viešajame, tiek privačiame gyvenime, kai reikėdavo pateikti pažymą.

Pažymos Europos Sąjungos valstybės narės piliečio teisei laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinti galios visą pažymoje nurodytą terminą, tačiau ES piliečiai jau nuo kovo 1 d. gali kreiptis į gyvenamosios vietos apskrities vyriausiojo policijos komisariato migracijos padalinį dėl pažymėjimo išdavimo, t. y. pasikeisti turimą pažymą į naujo pavyzdžio dokumentą – pažymėjimą.

Pažymėjimai, patvirtinantys teisę laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, išduodami 5 metams arba numatomam gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiui, jeigu šis laikotarpis yra trumpesnis negu 5 metai. Pažymėjimai, patvirtinantys teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, išduodami 10 metų.

Pažymėjimai išduodami ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos. Valstybės rinkliava už pažymėjimo išdavimą ar keitimą – 8,6 Eur.

Be to, priimti kiti pakeitimai, mažinantys  administracinę naštą  ES piliečiams (pažymėjimą gali atsiimti ne tik pats ES pilietis, bet ir jo įgaliotas asmuo; gali būti pateikiami dokumentai ne tik išversti į lietuvių kalbą, bet tam tikrais atvejais ir anglų kalba ir kt.).