BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Migracijos departamentas mini savo 29 metų veiklos sukaktį

Data

2021 05 21

Įvertinimas
0
DSC03818.JPG

Šiandien, gegužės 21 d., Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos švenčia savo 29-ąjį gimtadienį. Šiuo metu tai yra pagrindinė institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką migracijos srityje ir rūpinasi šios politikos pritaikymu realiame gyvenime.

„Per metus Migracijos departamentas aptarnauja daugiau kaip 1,5 milijono žmonių ir sprendžia piliečiams ir užsieniečiams aktualius klausimus, tad mūsų tikslas – užtikrinti, kad visos Migracijos departamento teikiamos paslaugos būtų kokybiškos. Vertinu kiekvieno darbuotojo indėlį, kuriant modernų ir šiuolaikišką Migracijos departamentą. Dėkoju, kad Jūs drąsiai pasitinkate naujus iššūkius ir ieškote geriausių sprendimų“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Susitikimo metu buvo kalbama ir apie planuojamą valstybės tarnybos reformą. Darbuotojai pasidalijo savo problemomis, kad ilgai trunka darbuotojų atrankos, kad sunku pritraukti specialistus ir juos išlaikyti viešajame sektoriuje, taip pat teikė pasiūlymų dėl būsimos reformos.

Pagrindiniai Migracijos departamento veiklos tikslai yra šie: pagal kompetenciją užtikrinti vizų, imigracijos, prieglobsčio, grąžinimo, asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką, Lietuvos Respublikos pilietybės procedūrų vykdymą; asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų Lietuvos Respublikos piliečiams, kelionės dokumentų, leidimų gyventi Lietuvos Respublikoje ir kitų dokumentų užsieniečiams išdavimą; laisvo asmenų judėjimo Europos Sąjungoje principo įgyvendinimą. 

2019 m. vasarą, įvykdžius migracijos sistemos pertvarką ir konsolidavus trijų institucijų (Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Migracijos departamento) išteklius bei funkcijas, Migracijos departamentas tapo pagrindine migracijos paslaugas teikiančia įstaiga Lietuvoje. Nuo 2019 m. spalio mėn. vidurio pradėjo veikti suskaitmeninta užsieniečių aptarnavimo platforma MIGRIS (www.migracija.lt).

Šiemet Migracijos departamento struktūra taip pat buvo keičiama. Vienas didžiausių pakeitimų – nelieka iki šiol buvusio Utenos skyriaus, jo aptarnauta teritorija prijungiama prie Panevėžio skyriaus. Nuo šiol buvusieji Utenos skyriaus, kuris aptarnavusio Švenčionis, Uteną, Molėtus, Ignaliną, Zarasus, Visaginą, klientai tampa Panevėžio skyriaus klientais. Prie Tauragės skyriaus prijungiami Jurbarko ir Raseinių rajonai, prie Šiaulių skyriaus – Kelmės, Telšių skyriaus dalimi tampa Skuodas, Plungė ir Rietavas (Rietave klientai laikinai neaptarnaujami). Pažymėtina, kad, norint gauti vizitą, pas migracijos specialistą geriausia iš anksto rezervuoti laiką minėtoje interneto platformoje www. migracija.lt.