BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Įgyvendintas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo programos projektas "Prieglobsčio suteikimo Lietuvos Respublikoje procedūrų gerinimas"

Data

2019 10 11

Įvertinimas
0
Prieglobscio projektas.jpg

2016 m. rugsėjo 21 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas) pasirašė iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. PMIF-1.2.1-V-01-001 „Prieglobsčio suteikimo Lietuvos Respublikoje procedūrų gerinimas“  sutartį.

Projekto tikslas – rinkti informaciją apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis, tobulinti statistinių duomenų apie prieglobsčio prašytojus ir prieglobsčio suteikimą Lietuvos Respublikoje rinkimo ir analizės sistemas.

Įgyvendinant projektą Prieglobsčio skyriaus darbuotojams buvo sudaryta galimybė naudotis naujausiais informaciniais leidiniais, tarptautinių naujienų agentūrų paslaugomis, bendradarbiauti ir keistis informacija apie kilmės šalis su kitų Europos Sąjungos šalių atsakingomis institucijomis – įsigyta prieiga prie tarptautinės naujienų agentūros portalo Factiva, naudotasi Austrijos Raudonojo Kryžiaus kilmės šalių, prieglobsčio tyrimų ir dokumentacijos centro (ACCORD) informacija. Šių institucijų teikiama informacija panaudota rengiant pažymas apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis, kadangi, siekiant objektyviai įvertinti prieglobsčio prašymą, būtina atsižvelgti ne tik į prieglobsčio prašytojo pateiktus faktus ir motyvus, bet ir vadovautis oficialia bei patikima informacija apie kilmės šalį ir esamą situaciją toje šalyje. Įgyvendinant projektą buvo parengta 61 pažyma apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis.

Buvo atnaujinta Migracijos departamento Prieglobsčio reikalų skyriaus informacinė interneto svetainė www.coi.migracija.lt, kurioje skelbiamos pažymos apie prieglobsčio prašytojų kilmės šalis, svarbūs teismų sprendimai prieglobsčio bylose, prieglobsčio srities statistiniai duomenys.

Siekiant užtikrinti kokybiškos ir Europos Sąjungos teisės aktus atitinkančios statistinės informacijos parengimą, modernizuotas Užsieniečių registro Prieglobsčio modulis, įsigytos 3 Oracle Business Intelligence Standard Edition One licencijos.

Gerinant Prieglobsčio skyriaus darbuotojų darbo sąlygas, įsigyti 2 kompiuteriai su programine įranga.

Šio projekto įgyvendinimas baigtas 2019 m. rugsėjo 21 d.

Projekto veikloms įgyvendinti skirta 92 679,65 Eur, panaudota suma sudaro 47 421,21 Eur.