BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Advokatų profesinė bendrija „Spectrum legis“ paslaugų migracijos departamentui neteikia

Data

2021 09 10

Įvertinimas
0
MD nuotrauka 2109102.jpg

Vadovaudamasis tarptautiniais įsipareigojimais ir vykdydamas įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatas, Migracijos departamentas privalo organizuoti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimą prieglobsčio prašytojams. Teisinės paslaugos apmokamos Europos Sąjungos paramos ir valstybės lėšomis.

2019 m. Migracijos departamentas vykdė teisinių paslaugų viešąjį pirkimą atviro konkurso būdu. Atsižvelgdamas į tai, kad prieglobsčio prašytojų srautas yra dinamiškas ir sunku prognozuoti asmenų, kuriems reikės suteikti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, skaičių, Migracijos departamentas pasirašė preliminariąsias sutartis su 3 teisinių paslaugų teikėjais: advokatu Pauliumi Vinkleriu, advokatų profesine bendrija „Spectrum legis“ bei ūkio subjektų grupe, sudaryta iš Advokatų profesinės bendrijos „Lexem“, Advokatų kontoros „Averus“, advokato Mariaus Barisevičiaus ir advokatės Gretos Motiejūnienės. Informacija apie pasirašytas sutartis viešai skelbiama CVP IS.

Preliminariųjų sutarčių pagrindu paslaugos nėra teikiamos ir apmokamos. Bendra preliminarių sutarčių suma – 1 000 000 Eur (48 mėn.), tačiau Migracijos departamentas neįsipareigoja pirkti paslaugų už visą nurodytą sumą. Tai reiškia, kad teisinės paslaugos bus įsigyjamos pagal faktinį poreikį ir bus mokama tik už suteiktas paslaugas pagal pagrindinę sutartį.  Vadovaujantis preliminariųjų sutarčių nuostatomis, pagrindinė sutartis su vienu iš paslaugų teikėjų pagal faktinį paslaugų poreikį yra sudaroma įvykdžius atnaujinto varžymosi procedūrą, skelbiamą CVP IS. Atnaujintą varžymąsi laimi mažiausią paslaugų kainą pasiūlęs paslaugų teikėjas, su kuriuo buvo sudaryta preliminarioji sutartis.

Po 2021 m. liepos mėn. vykusio atnaujinto varžymosi, pagrindinė sutartis Nr. 6K-750 buvo sudaryta su advokatu Pauliumi Vinkleriu, sutarties vertė – 89 750 Eur.

Migracijos departamentas atkreipia dėmesį, kad pagrindinė sutartis su advokatų profesine bendrija „Spectrum legis“, kurią atstovauja advokatė A. Astrauskienė, nebuvo sudaryta, minėta bendrija teisinių paslaugų Migracijos departamentui neteikia.