BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Taip. Sudaryta galimybė 60 metų amžiaus, taip pat neįgaliųjų, vaikų iki 5 metų ir besilaukiančiųjų pagamintus dokumentus atsiimti minėtų asmenų giminaičiams (vaikams, broliams, seserims, sutuoktiniams, anūkams ir proanūkiams). Tam reikia pateikti klientų laisvos formos sutikimą arba tokį sutikimą jiems išreiškus žodžiu (telefonu).

Nustatyto termino nėra. Tačiau kartu pažymime, kad Migracijos departamentas gali spręsti klausimą ir dėl neatsiimto leidimo laikinai gyventi panaikinimo, jei būtų nustatytas vienas iš leidimo laikinai gyventi panaikinimo pagrindų. 

Fizinis asmuo, kuriam gyvenamoji patalpa priklauso nuosavybės teise, gali suteikti užsieniečiui tinkamą gyvenamąją patalpą leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui ir leisti joje deklaruoti savo gyvenamąją vietą šiais būdais:

  • Užsienietis su fiziniu asmeniu gali sudaryti nuomos ar panaudos sutartį, kuri turi būti įregistruota Nekilnojamo turto registre;
  • Užsienietis gali pateikti LR notaro, arba LR savivaldybės seniūnijos seniūno patvirtintą fizinio asmens įsipareigojimą suteikti tinkamą gyvenamąją patalpą leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiu;
  • Fizinis asmuo – gyvenamosios patalpos savininkas (bendraturtis) – gali kartu su užsieniečiu, rezervuotu vizito laiku prašymui dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo pateikti, atvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių ir pateikti įsipareigojimą;
  • Fizinis asmuo, turintis galiojantį Lietuvos Respublikos asmens tapatybės dokumentą, gali pateikti įsipareigojimą dėl gyvenamosios vietos suteikimo užsieniečiui, kuriam Lietuvoje suteiktas asmens kodas ir kuris turi galiojantį dokumentą, suteikiantį teisę gyventi Lietuvoje, internetu puslapyje www.igaliojimai.lt.
Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-29