Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Paprastėja kvietimų užsieniečiams atvykti teikimo procedūra

Data

2019 05 03

Įvertinimas
3
people-2567915_1280.jpg

Migracijos departamentas praneša, kad nuo šių metų liepos 1 d. paprastėja kvietimų teikimo procedūra: neliks tarpinės grandies – kvietimo tvirtinimo migracijos tarnyboje, bus automatizuotos visos su užsieniečio kvietimo patvirtinimu (nepatvirtinimu) susijusios procedūros.

Bus atsisakyta daugiau perteklinių reikalavimų – užsieniečio kvietėjui nereikės, kaip anksčiau, teikti prašymo patvirtinti kvietimą bei gyvenamosios patalpos savininko sutikimo apgyvendinti kviečiamą užsienietį. Šengeno vizai gauti kvietėjas teiks tik tarpininkavimo raštą, kuris patvirtins kvietėjo įsipareigojimą pasirūpinti, kad užsienietis bus tinkamai apgyvendintas, turės sveikatos draudimą, prireikus padengs užsieniečio gydymo ir (ar) išsiuntimo išlaidas. Tarpininkavimo raštą Šengeno vizai gauti kvietėjas teiks informacinės sistemos EPIS paslaugų portale. Kvietimai užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką bus teikiami nemokamai, nebus ribojamas ir jų skaičius.

Minėti pakeitimai paspartins kvietimų teikimo procedūrą, ji taps patrauklesnė užsieniečius į Lietuvos Respubliką kviečiantiems fiziniams ir juridiniams asmenims.