Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Nuo šiol aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojai gali naudotis „vieno langelio“ principu

Data

2018 09 28

Įvertinimas
1
vieno langelio1.jpg

2018 m. rugsėjo 28 d. įsigaliojo Leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiams išdavimo, keitimo, panaikinimo, taip pat įvertinimo, ar santuoka, registruota partnerystė, įvaikinimas ar įmonė yra fiktyvūs, tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2005 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. 1V-329, pakeitimai, kuriais įtvirtintas „vieno langelio“ principo taikymas užsieniečiams, kurie Lietuvos Respublikoje ketina dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą ir dėl kurių Lietuvos darbo birža turi priimti sprendimą, kad jų darbas atitinka Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikius.

Įsigaliojus pakeitimams, aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojai turės galimybę tuo pačiu metu Migracijos departamente pateikti tiek dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tiek dokumentus dėl Lietuvos darbo biržos sprendimo priėmimo. Užsienietis, pateikęs visus reikiamus dokumentus Migracijos departamentui, neturės papildomai kreiptis į Lietuvos darbo biržą, kadangi visus dokumentus, reikalingus sprendimo priėmimui Lietuvos darbo biržai persiųs Migracijos departamentas.

Įdiegtas „vieno langelio“ principas ne tik sumažins aukštos kvalifikacijos darbuotojams tenkančią administracinę naštą, bet ir užtikrins glaudesnį Migracijos departamento ir Lietuvos darbo biržos bendradarbiavimą, paspartins leidimų laikinai gyventi išdavimo procedūras.